Jak przygotować się do pierwszych zajęć z języka obcego?

  • 22 wrzesień 2021
  • Udostępnij

Jak przygotować się do pierwszych zajęć z języka obcego?

Wrzesień to czas, gdy dzieci i młodzież wracają do szkół, zajęć pozalekcyjnych, zadań domowych i innych mniej lub bardziej przyjemnych obowiązków.

To jest też czas, gdy dorośli, kończą już powoli sezon urlopowy i wracają do trybu intensywniejszej pracy. Na nowo budują swoją codzienną rutynę i synchronizują kalendarze z pozostałymi członkami rodziny. Być może własnie teraz jesteś w takim momencie. Wracasz do nauki języka obcego, wybrałeś już szkołę, konkretny kurs, i przed Tobą pierwsza lekcja. Pewnie towarzyszy Ci lekki stres przed poznaniem nowych osób, nowym nauczycielem oraz skonfrontowaniem swoich umiejętności po przerwie w nauce.


W tym artykule podpowiemy Ci, jak przygotować się do pierwszej lekcji języka obcego, żebyś mógł pójść na nią bez zbędnego stresu i z dobrym nastawieniem.


Po pierwsze, jeszcze zanim udasz się na lekcję wybierz dla siebie, jak najodpowiedniejszy termin zajęć. Postaraj się nie upychać lekcji, na styk pomiędzy innymi obowiązkami, ponieważ wtedy Twój umysł nie będzie miał możliwości skoncentrować się na nauce, tylko będzie uciekał do poprzednich lub już kolejnych czynności. Daj sobie czas na ewentualny dojazd, a jeśli to kurs online to na zaparzenie herbaty przed zajęciami.


Nastaw się pozytywnie. Być może brzmi to banalnie, ale jeśli udasz  się na pierwsza lekcję z otwartością i uśmiechem na ustach, z pewnością łatwiej będzie Ci się zintegrować z nową grupą.


Podstawy. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z nauką języka obcego i nie masz jeszcze, żadnych umiejętności językowych to pamiętaj, że nauczyciel doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że to zajęcia z poziomu podstawowego. Nie będzie od Ciebie wymagał, że odbędziesz z nim small talk w obcym języku. Żebyś jednak mógł poczuć się pewniej, sprawdź przed zajęciami kilka podstawowych zwrotów. Np. przywitanie oraz przedstawienie się. Z pewnością usłyszysz je od nauczyciela już na pierwszej lekcji, a oswajając się z nimi wcześniej nie będziesz się czuć zagubiony.


Zrób rozeznanie. Aby odczuwać mniejszy stres przed pierwszą lekcją, dowiedz się, jak najwięcej o szkole, kursie i nauczycielu, który będzie go prowadził. Znajdź na stronie szkoły informacje
o stosowanych metodach nauczania, dostępnych grupach, zakresie merytorycznym Twojego kursu oraz doświadczeniu lektora. Dzięki temu lekcje nie będą Ci się wydawać taką nowością i złagodzisz stres przed nieznanym. ;)
Bądź na czas. Z pewnością spóźnienie nie wpłynie dobrze na Twoje samopoczucie, dlatego postaraj się być na czas. Tak, żebyś mógł się oswoić z nowym miejscem lub spokojnie poczekać przed komputerem na połączenie nauczyciela. Bez zbędnego pośpiechu i zadyszki podczas przedstawiania się.


Uczysz się dla siebie! Pamiętaj o tym, że Ty sam zdecydowałeś się na kurs językowy i z pewnością masz ku temu słuszne powody. Staraj się traktować lekcje, jak przyjemną inwestycję, która z pewnością Ci się zwróci.

 

Jeśli chcesz zapoznać się z ofertą prowadzonych przez nas kursów z angielskiego i niemieckiego, kliknij w wybrany link poniżej. 

Zapisz się na DARMOWĄ lekcję próbną.

Zrób test poziomujący.

Zapoznaj się z dostępnymi kursami.



Opinie

Jak wybrać najlepszą dla siebie ofertę kursu języka obcego?

Szkoły językowe mają w swoich ofertach mnóstwo propozycji – kursy angielskiego online i stacjonarne, metody tradycyjne i nowoczesne, lekcje grupowe lub indywidualne. Które sprawdzą się w Twoim przypadku? Mamy kilka wskazówek!

2 lata temu
7 najczęściej popełnianych błędów podczas nauki języka obcego

2 lata temu
Jak zachęcić nastolatka do nauki języka obcego?

Jednym z najczęściej przytaczanych dzieciom, przez ich rodziców argumentem jest “Musisz znać język angielski, bo bez tego nie dostaniesz pracy”. Czy ten argument jest skuteczny? Na to pytanie mogą odpowiedzieć sobie teraz rodzice czytający ten artykuł. ;) W naszej ocenie nie bardzo, ponieważ nastolatek kieruje się innymi wartościami i ma inne priorytety niż dorosły człowiek, co jest całkowicie normalne. Dlatego też straszenie go bezrobociem może nie przynieść pożądanych efektów. Czasy w których dziś dorastają dzieci mocno różnią się od tych, w których dorastali ich rodzice. Kultury mocno się przenikają, globalizacja postępuje, a dostęp do wiedzy jest na wyciągnięcie ręki. Możemy korzystać z wielu źródeł nauki i wybrać najwygodniejszą dla siebie formę przyswajania wiedzy.

2 lata temu
Poziom językowy, jak właściwie go określić?

Znajomość języka obcego, zwłaszcza angielskiego nawet w podstawowym stopniu staje się nie tyle atutem, co standardem na rynku pracy. Ale właśnie, co oznacza poziom podstawowy? Kiedy możesz określić swój język, jako komunikatywny? Z tego artykułu dowiesz się, jak sprawdzić swój poziom językowy, co oznaczają konkretne stopnie klasyfikacji oraz do czego ta wiedza może Ci się przydać.

2 lata temu
Nauka języka w każdym wieku

Bardzo wiele dorosłych osób, które wcześniej nie miały okazji uczyć się języka obcego, mimo chęci mają spore opory, aby zacząć. Tłumaczą to swoim wiekiem, tym, że już jest za późno, że już odzwyczaili się od tego, jak się uczy. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze najczęstszy argument wszystkich, niezależnie od wieku czyli, brak czasu. Oczywiście nie zaprzeczamy biologii i temu, że dzieci mają chłonne umysłu i przyswajanie nowych umiejętności idzie im bardzo sprawnie. Pozwolimy sobie jednak zadać pytanie. Czy Twoim celem jest rywalizować z dziećmi, kto nauczy się szybciej, czy jednak po prostu zdobycie nowej umiejętności?

2 lata temu