Szkoła Językowa INTERACT
Kursy stacjonarne - oferta
Zadzwoń 512 12 77 13 lub napisz biuro@jezyki-online.pl
Szkoła Językowa INTERACT
Kursy stacjonarne - oferta
Jednym z najczęściej przytaczanych dzieciom, przez ich rodziców argumentem jest “Musisz znać język angielski, bo bez tego nie dostaniesz pracy”. Czy ten argument jest skuteczny? Na to pytanie mogą odpowiedzieć sobie teraz rodzice czytający ten artykuł. ;) W naszej ocenie nie bardzo, ponieważ nastolatek kieruje się innymi wartościami i ma inne priorytety niż dorosły człowiek, co jest całkowicie normalne. Dlatego też straszenie go bezrobociem może nie przynieść pożądanych efektów. Czasy w których dziś dorastają dzieci mocno różnią się od tych, w których dorastali ich rodzice. Kultury mocno się przenikają, globalizacja postępuje, a dostęp do wiedzy jest na wyciągnięcie ręki. Możemy korzystać z wielu źródeł nauki i wybrać najwygodniejszą dla siebie formę przyswajania wiedzy.
Znajomość języka obcego, zwłaszcza angielskiego nawet w podstawowym stopniu staje się nie tyle atutem, co standardem na rynku pracy. Ale właśnie, co oznacza poziom podstawowy? Kiedy możesz określić swój język, jako komunikatywny? Z tego artykułu dowiesz się, jak sprawdzić swój poziom językowy, co oznaczają konkretne stopnie klasyfikacji oraz do czego ta wiedza może Ci się przydać.
Naukę w tej szkole zaczęłam ponad 7 lat temu nie znając nawet podstaw. Podejście nauczycieli i ich przygotowanie do lekcji sprawiło, że pokochałam tą szkołę jak i język angielski. Lekcje to sama przyjemność, ponieważ uczymy się nie tylko z książki, ale także poprzez zabawę i dużo praktyki! A lekcje online? Żaden problem! Przygotowanie nauczycieli jest tak samo profesjonalne jak i w sali. Nie braknie gier i praktyki do przyjemnej nauki. Sposób w jaki nauczyciele tłumaczą uczniom jest bardzo kreatywny co sprawia, że uczeń zapamiętuje na dłużej a praktyka sprawia, że utrwala się to na stałe. Po tylu latach wciąż z wielką motywacją uczęszczam na lekcje i planuje swoją przyszłość z językiem angielskim. Z czystym sumieniem polecam bardzo tą szkołę! :)
Szkoły językowe mają w swoich ofertach mnóstwo propozycji – kursy angielskiego online i stacjonarne, metody tradycyjne i nowoczesne, lekcje grupowe lub indywidualne. Które sprawdzą się w Twoim przypadku? Mamy kilka wskazówek!
Czy miałeś kiedyś tak, że po powrocie z wakacji, z miejsca gdzie musiałeś komunikować się np. w języku angielskim wracasz maksymalnie zmotywowany i postanawiasz „Chcę nauczyć się angielskiego”. Szukasz szkoły, lub decydujesz się na samodzielną naukę. Stopniowo jednak z dnia na dzień, Twój zapał zaczyna opadać. W końcu codzienne obowiązki wypełniają Twój kalendarz i wracasz do swojej rutyny. I tak czekasz do kolejnych wakacji, aby być może na nowo poczuć motywację, Koło się zatacza.
Rozmowa kwalifikacyjna w większości z nas budzi stres. Tym bardziej, gdy wiesz, że możesz spodziewać się, że rekruter będzie chciał zweryfikować Twój poziom językowy. Aby choć trochę zmniejszyć zdenerwowanie, warto do takiej rozmowy dobrze się przygotować. Umawiając się na spotkanie, wiesz już z ogłoszenia jakiego minimalnego poziomu wymaga od Ciebie przyszły pracodawca. Jesteś w stanie też sam ocenić, czy spełniasz to wymaganie, a skoro tak jest to pamiętaj o tym i staraj się potraktować tą część rozmowy kwalifikacyjnej, jak zadanie do wykonania.
W tym artykule omówimy 2 sposoby, dzięki którym Twoja nauka stanie się efektywniejsza, a Ty będziesz uczył się dużo chętniej.
Nawet jeśli do tej pory nigdy nie uczyłeś się angielskiego i oceniasz swoją znajomość tego języka, jako zerową to zapewniamy Cię, że znasz więcej angielskich słów niż myślisz. Anglicyzmy, bo o nich dziś mowa zaczęły przenikać do naszego języka na początku XX wieku. To wtedy w Polsce zaczęto powszechnie używać takich słów jak: bar, dżem, set czy chociażby rower. Wszystkie te słowa to zapożyczenia. Zaskoczony? To przyjrzyjmy się tematowi jeszcze bardziej. Anglicyzmy, inaczej zapożyczenia, to słowa lub wyrażenia występujące w danym języku, ale zaczerpnięte lub wzorowane językiem angielskim. Słowa te często mają spolszczoną pisownię, jak w przypadku wyrazu dżem.
Bardzo wiele dorosłych osób, które wcześniej nie miały okazji uczyć się języka obcego, mimo chęci mają spore opory, aby zacząć. Tłumaczą to swoim wiekiem, tym, że już jest za późno, że już odzwyczaili się od tego, jak się uczy. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze najczęstszy argument wszystkich, niezależnie od wieku czyli, brak czasu. Oczywiście nie zaprzeczamy biologii i temu, że dzieci mają chłonne umysłu i przyswajanie nowych umiejętności idzie im bardzo sprawnie. Pozwolimy sobie jednak zadać pytanie. Czy Twoim celem jest rywalizować z dziećmi, kto nauczy się szybciej, czy jednak po prostu zdobycie nowej umiejętności?
Wysłanie formularza wiąże się z zaakceptowaniem poniższych Warunków użytkownika oraz polityką prywatności.