Szkoła Językowa INTERACT

Jak to się zaczęło…

Nazywam się Aleksandra Wójcik i jestem założycielem i nauczycielem w Szkole Językowej INTERACT. Szkoła powstała z absolutnej pasji do nauczania i fascynacji językiem angielskim. Zaczęłam od prowadzenia lekcji w domu. Z zaciekawieniem obserwowałam, w jak różny sposób ludzie się uczą; szukałam sposobów, żeby lepiej dotrzeć do ucznia, zrozumieć jego potrzeby i charakter. Zorientowałam się, że mam dar przekazywania wiedzy, a uczniowie lubią moje lekcje i polecają je innym. Maja praca zaczęła mnie coraz bardziej fascynować – nie tylko sam język, ale też metody nauki. 

                                                         

Uczniów przybywało, pojawił się więc pomysł, aby otworzyć szkołę stacjonarną. Zaczynałam od dwóch klas, które wyposażyłam w tablice interaktywne i profesjonalne nagłośnienie, ponieważ od razu założyłam sobie, że szkoła będzie wyposażona w najlepszy sprzęt, znacznie poprawiający komfort nauki. 


Dzisiaj

Obecnie szkoła co roku kształci ok 250 osób, oferując kursy angielskiego i niemieckiego dla wszystkich grup wiekowych. 
Zmieniła się skala mojej działalności, ale nadal kieruję się tym samymi zasadami. W ludziach, których zatrudniam, szukam tej samej pasji i miłości do tego co robią. Oprócz niezbędnych kwalifikacji muszą posiadać inne cechy, które trudno wyczytać z CV. Dlatego zawsze sprawdzam ich podczas lekcji pokazowych.

                                                          

Dobry nauczyciel musi być kreatywny, profesjonalny i zaangażowany, aby poprowadzić lekcję, która posiada swoją dynamikę i tempo. Oprócz tego powinien być po prostu sympatyczny i dawać uczniom pozytywne wsparcie. Cały mój zespół reprezentuje te wartości, co sprawia mi ogromną satysfakcję i pozwala snuć nowe plany na przyszłość. 


                                                           

Opinie

Aneta, 38 lat

Gorąco polecam szkołę INTERACT i Języki-online. Pełen profesjonalizm. Nauczanie na bardzo wysokim poziomie. Nauka w niewielkich grupach, w świetnej atmosferze. Zarówno stacjonarnie jak i online. Sama miałam okazję spróbować nauczania online w dobie wirusa i muszę stwierdzić, że szkoła poradziła sobie świetnie, bo zajęcia odbywały się zdalnie bez utraty na jakości i bez ponoszenia dodatkowych kosztów przystosowania takiego nauczania. Szkoła dla każdego !!! Polecam !!!

4 lata temu
Jak uczyć się angielskiego z seriali?

W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytania, czy nauka angielskiego z seriali może przynieść rezultaty oraz jak to osiągnąć? Polecimy również kilka seriali, które świetnie sprawdzą się na już na początku nauki.

3 lata temu
Jak przygotować się do pierwszych zajęć z języka obcego?

Wracasz do nauki języka obcego, wybrałeś już szkołę, konkretny kurs, i przed Tobą pierwsza lekcja. Pewnie towarzyszy Ci lekki stres przed poznaniem nowych osób, nowym nauczycielem oraz skonfrontowaniem swoich umiejętności po przerwie w nauce. W tym artykule podpowiemy Ci, jak przygotować się do pierwszej lekcji języka obcego, żebyś mógł pójść na nią bez zbędnego stresu i z dobrym nastawieniem.

3 lata temu
Angielskie zwroty przydatne w podróży

W ostatnim artykule zajmowaliśmy się niemieckimi zwrotami, którą mogą być przydatne podczas wakacyjnych podróży. Dziś podzielimy się z Wami, tak samo przydatnymi wyrażeniami, ale w języku angielskim.

3 lata temu
Fakty i mity o nauce języka obcego

Nie jesteśmy pewni skąd to do nas przyszło, ale jednym z mitów, z którym spotykamy się najczęściej jest przekonanie, że aby porządnie nauczyć się języka obcego trzeba wyjechać lub całkowicie się przeprowadzić. Słyszymy to zdanie bardzo często i zawsze je obalamy. Oprócz tego, że mija się ono z prawdą to jeszcze jest bardzo zniechęcające, ponieważ już na starcie odbiera nam motywacje. A przecież zdecydowanie, nie każdy kto zna dodatkowy język mieszkał za granicą. Tym bardziej nie każdy, kto chce nauczyć się języka angielskiego, może sobie pozwolić na przeprowadzkę np. do Angli. Prawdą jest natomiast, że podczas nauki języka obcego pomaga otaczanie się tym językiem. Czyli np. oglądanie filmów z angielskimi napisami, włączanie sobie angielskiego radia lub podcastu po angielsku podczas wykonywania codziennych czynności. Dzięki temu osłuchujemy się z językiem, wyłapujemy pojedyncze zwroty, i możemy pracować nad swoją wymową oraz poznawać różne akcenty.

3 lata temu
Ewelina, 43 lata

Moje dzieci są bardzo zadowolone. Chodzą na angielski bardzo chętnie, co mnie bardzo cieszy. A pani Patrycja jest ich ukochaną nauczycielką. Najbardziej cenię w szkole wspaniałą atmosferę i bardzo dobre podejście do dzieci, które nie zawsze przecież lubią się uczyć.

4 lata temu
Grzegorz, 23 lata

Poznałem szkołę Interact, bo sporo moich znajomych się tam uczyło. Niektórzy po parę lat, dlatego niełatwo jest tam o wolne miejsca. Teraz kontynuuję naukę on-line i bardzo to sobie chwalę. Mam swojego ulubionego nauczyciela i mogę wybierać dogodne dla mnie godziny nauki. Polecam!

4 lata temu
Anglicyzmy. Znasz dużo więcej słów po angielsku niż myślisz.

Nawet jeśli do tej pory nigdy nie uczyłeś się angielskiego i oceniasz swoją znajomość tego języka, jako zerową to zapewniamy Cię, że znasz więcej angielskich słów niż myślisz. Anglicyzmy, bo o nich dziś mowa zaczęły przenikać do naszego języka na początku XX wieku. To wtedy w Polsce zaczęto powszechnie używać takich słów jak: bar, dżem, set czy chociażby rower. Wszystkie te słowa to zapożyczenia. Zaskoczony? To przyjrzyjmy się tematowi jeszcze bardziej. Anglicyzmy, inaczej zapożyczenia, to słowa lub wyrażenia występujące w danym języku, ale zaczerpnięte lub wzorowane językiem angielskim. Słowa te często mają spolszczoną pisownię, jak w przypadku wyrazu dżem.

3 lata temu
Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku - przydatne zwroty

Rozmowa kwalifikacyjna w większości z nas budzi stres. Tym bardziej, gdy wiesz, że możesz spodziewać się, że rekruter będzie chciał zweryfikować Twój poziom językowy. Aby choć trochę zmniejszyć zdenerwowanie, warto do takiej rozmowy dobrze się przygotować. Umawiając się na spotkanie, wiesz już z ogłoszenia jakiego minimalnego poziomu wymaga od Ciebie przyszły pracodawca. Jesteś w stanie też sam ocenić, czy spełniasz to wymaganie, a skoro tak jest to pamiętaj o tym i staraj się potraktować tą część rozmowy kwalifikacyjnej, jak zadanie do wykonania.

3 lata temu
Poziom językowy, jak właściwie go określić?

Znajomość języka obcego, zwłaszcza angielskiego nawet w podstawowym stopniu staje się nie tyle atutem, co standardem na rynku pracy. Ale właśnie, co oznacza poziom podstawowy? Kiedy możesz określić swój język, jako komunikatywny? Z tego artykułu dowiesz się, jak sprawdzić swój poziom językowy, co oznaczają konkretne stopnie klasyfikacji oraz do czego ta wiedza może Ci się przydać.

3 lata temu