Kursy stacjonarne – oferta
Zadzwoń 512 12 77 13 lub napisz biuro@jezyki-online.pl
Kursy stacjonarne – oferta
W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytania, czy nauka angielskiego z seriali może przynieść rezultaty oraz jak to osiągnąć? Polecimy również kilka seriali, które świetnie sprawdzą się na już na początku nauki.
Naukę w szkole Interact zaczęłam w 2017 roku. Potrzebowałam w miarę szybko nauczyć się podstaw języka niemieckiego, który zawsze wydawał mi się strasznie trudny. Okazało się, że świetna atmosfera w połączeniu z naprawdę dobrymi nauczycielami może zdziałać cuda. Cały czas uczę się w tej szkole, a mój niemiecki jest coraz lepszy.
Zazwyczaj myśl o rozpoczęciu kursu językowego chodzi nam po głowie bardzo długo. Jest tak zarówno w przypadku wyboru kursu dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dzieję się tak z wielu powodów. Często potrzebujemy mocnego bodźca, np. konieczność zdania certyfikatu językowego lub innego egzaminu, który nas dostatecznie zmotywuje. Wybór kursu językowego to też wiele decyzji do podjęcia, solidny research rynku, dopięcie grafików czy znalezienie szkoły w odpowiadającej nam lokalizacji, w przypadku kursów stacjonarnych.
Wracasz do nauki języka obcego, wybrałeś już szkołę, konkretny kurs, i przed Tobą pierwsza lekcja. Pewnie towarzyszy Ci lekki stres przed poznaniem nowych osób, nowym nauczycielem oraz skonfrontowaniem swoich umiejętności po przerwie w nauce. W tym artykule podpowiemy Ci, jak przygotować się do pierwszej lekcji języka obcego, żebyś mógł pójść na nią bez zbędnego stresu i z dobrym nastawieniem.
Nie jesteśmy pewni skąd to do nas przyszło, ale jednym z mitów, z którym spotykamy się najczęściej jest przekonanie, że aby porządnie nauczyć się języka obcego trzeba wyjechać lub całkowicie się przeprowadzić. Słyszymy to zdanie bardzo często i zawsze je obalamy. Oprócz tego, że mija się ono z prawdą to jeszcze jest bardzo zniechęcające, ponieważ już na starcie odbiera nam motywacje. A przecież zdecydowanie, nie każdy kto zna dodatkowy język mieszkał za granicą. Tym bardziej nie każdy, kto chce nauczyć się języka angielskiego, może sobie pozwolić na przeprowadzkę np. do Angli. Prawdą jest natomiast, że podczas nauki języka obcego pomaga otaczanie się tym językiem. Czyli np. oglądanie filmów z angielskimi napisami, włączanie sobie angielskiego radia lub podcastu po angielsku podczas wykonywania codziennych czynności. Dzięki temu osłuchujemy się z językiem, wyłapujemy pojedyncze zwroty, i możemy pracować nad swoją wymową oraz poznawać różne akcenty.
Serdecznie polecam lekcje online. Moje dzieci uczestniczyły w nich przez kilka miesięcy i ku mojemu zdumieniu zajęcia te niczym nie odbiegały od stacjonarnych. Moje pociechy doskonaliły wszystkie umiejętności tj. słuchanie, konwersacje, pisanie, mówienie. Wygoda i oszczędność czasu tym bardziej przemawiają za taką formą edukacji.
Rozmowa kwalifikacyjna w większości z nas budzi stres. Tym bardziej, gdy wiesz, że możesz spodziewać się, że rekruter będzie chciał zweryfikować Twój poziom językowy. Aby choć trochę zmniejszyć zdenerwowanie, warto do takiej rozmowy dobrze się przygotować. Umawiając się na spotkanie, wiesz już z ogłoszenia jakiego minimalnego poziomu wymaga od Ciebie przyszły pracodawca. Jesteś w stanie też sam ocenić, czy spełniasz to wymaganie, a skoro tak jest to pamiętaj o tym i staraj się potraktować tą część rozmowy kwalifikacyjnej, jak zadanie do wykonania.
Bardzo wiele dorosłych osób, które wcześniej nie miały okazji uczyć się języka obcego, mimo chęci mają spore opory, aby zacząć. Tłumaczą to swoim wiekiem, tym, że już jest za późno, że już odzwyczaili się od tego, jak się uczy. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze najczęstszy argument wszystkich, niezależnie od wieku czyli, brak czasu. Oczywiście nie zaprzeczamy biologii i temu, że dzieci mają chłonne umysłu i przyswajanie nowych umiejętności idzie im bardzo sprawnie. Pozwolimy sobie jednak zadać pytanie. Czy Twoim celem jest rywalizować z dziećmi, kto nauczy się szybciej, czy jednak po prostu zdobycie nowej umiejętności?
Znajomość języka obcego, zwłaszcza angielskiego nawet w podstawowym stopniu staje się nie tyle atutem, co standardem na rynku pracy. Ale właśnie, co oznacza poziom podstawowy? Kiedy możesz określić swój język, jako komunikatywny? Z tego artykułu dowiesz się, jak sprawdzić swój poziom językowy, co oznaczają konkretne stopnie klasyfikacji oraz do czego ta wiedza może Ci się przydać.
Nawet jeśli do tej pory nigdy nie uczyłeś się angielskiego i oceniasz swoją znajomość tego języka, jako zerową to zapewniamy Cię, że znasz więcej angielskich słów niż myślisz. Anglicyzmy, bo o nich dziś mowa zaczęły przenikać do naszego języka na początku XX wieku. To wtedy w Polsce zaczęto powszechnie używać takich słów jak: bar, dżem, set czy chociażby rower. Wszystkie te słowa to zapożyczenia. Zaskoczony? To przyjrzyjmy się tematowi jeszcze bardziej. Anglicyzmy, inaczej zapożyczenia, to słowa lub wyrażenia występujące w danym języku, ale zaczerpnięte lub wzorowane językiem angielskim. Słowa te często mają spolszczoną pisownię, jak w przypadku wyrazu dżem.
Wysłanie formularza wiąże się z zaakceptowaniem poniższych Warunków użytkownika oraz polityką prywatności.