Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku - przydatne zwroty

  • 28 maj 2021
  • Udostępnij



Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku - przydatne zwroty

 

Rozmowa kwalifikacyjna w większości z nas budzi stres. Tym bardziej, gdy wiesz, że możesz spodziewać się, że rekruter będzie chciał zweryfikować Twój poziom językowy. Aby choć trochę zmniejszyć zdenerwowanie, warto do takiej rozmowy dobrze się przygotować. 

Umawiając się na spotkanie, wiesz już z ogłoszenia jakiego minimalnego poziomu wymaga od Ciebie przyszły pracodawca. Jesteś w stanie też sam ocenić, czy spełniasz to wymaganie, a skoro tak jest to pamiętaj o tym i staraj się potraktować tą część rozmowy kwalifikacyjnej, jak zadanie do wykonania. 


Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku? 

Oczywiście jest sporo zwrotów, które prawdopodobnie mogą Ci się przydać podczas rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku. Utarło się też kilka standardowych pytań, które nie powinny Cię zaskoczyć. Coraz częściej jednak zdarza się tak, że rekruterzy odchodzą od utartych szablonów
i zadają pytania spoza listy tych najbardziej oczywistych. Wciąż jednak podczas rozmowy najbardziej interesujesz rekrutera Ty sam, więc tematy poruszane podczas rozmowy rekrutacyjnej po angielsku mogą być inspirowane Twoim CV. Jeśli w części z Hobby zawarłeś podróże, możesz spodziewać się pytania Tell me something about your last journey. (Opowiedz mi coś o swojej ostatniej podróży) albo Have you ever been in ….? (Czy kiedykolwiek byłeś w ….?).

To mniej oczywiste pytania, ale umożliwią rekruterowi sprawdzenie Twoich umiejętności językowych, zwłaszcza tych związanych z konwersacjami po angielsku. 

Aby być na nie gotowym, przeczytaj dokładnie swoje CV i postaraj się spojrzeć na nie z dystansem. Tak, żebyś mógł zauważyć potencjalne tematy/ punkty, które mógłby podczas rozmowy poruszyć rekruter. Odpowiedz sam sobie na te pytania, przygotuj słownictwo, które mogłoby Ci się przydać do odpowiedzi. Dzięki temu, mimo stresu zaprezentujesz się, jako pewny siebie i przygotowany. 

Przygotuj się również do rozmowy po angielsku dotyczącej Twoich potencjalnych obowiązków.

To wciąż jeden z najczęściej poruszanych tematów podczas rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku. Przeanalizuj dokładnie ogłoszenie o pracę, zwłaszcza część
w której zawarte są Twoje przyszłe zadania. Sprawdź, czy każde z nich potrafisz nazwać po angielsku, jeśli czegoś nie wiesz to przygotuj sobie wyrażenia, dzięki którym odpowiesz na ewentualne pytanie. 

Dobrym sposobem jest przeanalizowanie całego swojego CV po angielsku. Np. masz w kilku zdaniach opisany swój profil po polsku. Opisz go na głos sam przed sobą po angielsku. I powtórz to po kolei
z każdą częścią CV. To pokaże Ci, co warto nadrobić, przypomnieć, a jak to zadanie okaże się proste, to z pewnością ta wiedza doda Ci pewności siebie przed rozmową. 

 

Przygotowaliśmy dla Ciebie listę kilku częstych pytań i  przydatnych zwrotów podczas rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku. 

 

Pytania i zwroty, które mogą się przydać podczas rozmowy kwalifikacyjnej po angielsku.


Can you tell me something more about yourself?

 

  • graduate from – ukończyć (np. uniwersytet)
  • so far – jak do tej pory
  • cooperate with – współpracować z

What motivates you at work?

  • rapport – dobre relacje
  • in my case – w moim przypadku
  • adore – uwielbiać

What was your greatest accomplishment / achievement?

  • manage – zdołać
  • achievement – dokonanie
  • succeed – odnieść sukces

Why should I hire you? What benefits will you bring to our company?

  • deal with – radzić sobie z
  • firm knowledge – solida wiedza
  • relevant tasks – istotne zadania

Why would you like to work for our company?

  • gain experience – zdobyć doświadczenie
  • broaden my horizons – poszerzać swoje horyzonty
  • self-actualization – samorealizacja

Mamy nadzieję, że nasz artykuł okaże się dla Ciebie pomocny. Jeśli jesteś przed rozmową kwalifikacyjną po angielsku trzymamy mocno kciuki!


Jeśli chcesz uczyć się angielskiego lub niemieckiego wygodnie i efektywnie zapoznaj się z naszą ofertą kursów online. Prowadzimy zajęcia grupowe oraz lekcje indywidualne. Nasi lektorzy to wykwalifikowani pedagodzy z wieloletnim doświadczeniem.

Zapisz się na DARMOWĄ lekcję próbną. Zrób test poziomujący. Zapoznaj się z dostępnymi kursami.

Zapisz się na DARMOWĄ lekcję próbną.

Zrób test poziomujący.

Zapoznaj się z dostępnymi kursami.




 

Opinie

Jak przygotować się do pierwszych zajęć z języka obcego?

Wracasz do nauki języka obcego, wybrałeś już szkołę, konkretny kurs, i przed Tobą pierwsza lekcja. Pewnie towarzyszy Ci lekki stres przed poznaniem nowych osób, nowym nauczycielem oraz skonfrontowaniem swoich umiejętności po przerwie w nauce. W tym artykule podpowiemy Ci, jak przygotować się do pierwszej lekcji języka obcego, żebyś mógł pójść na nią bez zbędnego stresu i z dobrym nastawieniem.

2 lata temu
Jak wybrać najlepszą dla siebie ofertę kursu języka obcego?

Szkoły językowe mają w swoich ofertach mnóstwo propozycji – kursy angielskiego online i stacjonarne, metody tradycyjne i nowoczesne, lekcje grupowe lub indywidualne. Które sprawdzą się w Twoim przypadku? Mamy kilka wskazówek!

2 lata temu
7 najczęściej popełnianych błędów podczas nauki języka obcego

2 lata temu
Jak zachęcić nastolatka do nauki języka obcego?

Jednym z najczęściej przytaczanych dzieciom, przez ich rodziców argumentem jest “Musisz znać język angielski, bo bez tego nie dostaniesz pracy”. Czy ten argument jest skuteczny? Na to pytanie mogą odpowiedzieć sobie teraz rodzice czytający ten artykuł. ;) W naszej ocenie nie bardzo, ponieważ nastolatek kieruje się innymi wartościami i ma inne priorytety niż dorosły człowiek, co jest całkowicie normalne. Dlatego też straszenie go bezrobociem może nie przynieść pożądanych efektów. Czasy w których dziś dorastają dzieci mocno różnią się od tych, w których dorastali ich rodzice. Kultury mocno się przenikają, globalizacja postępuje, a dostęp do wiedzy jest na wyciągnięcie ręki. Możemy korzystać z wielu źródeł nauki i wybrać najwygodniejszą dla siebie formę przyswajania wiedzy.

2 lata temu
Poziom językowy, jak właściwie go określić?

Znajomość języka obcego, zwłaszcza angielskiego nawet w podstawowym stopniu staje się nie tyle atutem, co standardem na rynku pracy. Ale właśnie, co oznacza poziom podstawowy? Kiedy możesz określić swój język, jako komunikatywny? Z tego artykułu dowiesz się, jak sprawdzić swój poziom językowy, co oznaczają konkretne stopnie klasyfikacji oraz do czego ta wiedza może Ci się przydać.

2 lata temu